Klucz do sukcesu, to nie informacje. To inni ludzie.

Lee Iacocca

Kontakt

Cognor Spółka Akcyjna
Oddział HSJ w Stalowej Woli

37-450 Stalowa Wola,
ul. Kwiatkowskiego 1
tel. +48 510 223 527
tel. +48 15 813 51 84
fax: +48 15 844 23 06
e-mail:

Zobacz mapkę dojazdu

Kolejna inwestycja prostownica

2016 -02-28 Uruchomiona kolejna inwestycja - prostownica skośnorolkowa

Od początku roku 2016 funkcjonuje w Zakładzie Walcowni prostownica skośnorolkowa do prętów. Zainstalowana prostownica skośnorolkowa umożliwia uzyskanie prostości prętów znacznie przekraczającej wymogi norm PN i DIN, a także spełnia liczne wymagania w zakresie prostości materiału stawiane przez odbiorców prętów stalowych.

W HSJ proces prostowania odbywa się w układzie automatycznym. Po załadowaniu wiązki prętów do kosza załadowczego, następuje automatyczne rozdzielenie prętów, podawanie samotokiem prętów do prostownicy. Następnie proces kontynuowany jest za pomocą rolek prostujących z udziałem listew prostujących i odbiór wyprostowanego materiału z kosza wyładowczego. Obecny zakres wymiarowy prostowanego stalowego pręta Ø 40 – Ø 140 (Ø 190) mm. Linia prostownicy składa się z prostownicy skośnorolkowej oraz urządzeń załadowczych i wyładowczych. Całość została wyprodukowana i dostarczona przez firmę ZDAS Republika Czeska.

Parametry techniczne prostowanego materiału przy użyciu urządzenia:

• Zakres wymiarów : Ø 40 – Ø 140 (Ø 190) mm

• Długość pręta 4 – 8 m

• Materiał pręta : stal

• Wymiary i tolerancje kształtu dla surowego materiału : zgodnie z EN 10060.

• Maksymalny współczynnik wytrzymałości plastycznej Re - 1300 MPa ( N/ mm2)

• Temperatura stalowego pręta : <50°C

• Prędkość prostowania: 15 – 30 m/min

Uzyskiwane prostości prętów po prostowaniu:

- maksymalnie 1 mm/m ( prostość pręta od 0 – 1 mm/m)

- maksymalnie 1‰ / całkowitej długość pręta np. dla pręta o długości 6 m – prostość pręta zmierzona na końcach od 0 – 6 mm. Pręty mogą być poddane dalszej obróbce mechanicznej i procesowi łuszczenia gdzie jest wymagana prostość prętów do 2 mm/m.

 prostwnicaProstownica Skośnorolkowa

© 2018 GRUPA COGNOR. All rights reserved

Zamieszczone na stronie materiały, znaki towarowe i graficzne oraz podlegają ochronie prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej oraz własności intelektualnej. Jakiekolwiek wykorzystanie marki i logotypu Huty Stali Jakościowych S.A, wymaga pisemnej zgody Huty Stali Jakościowych S.A .Wykorzystanie marki i znaków towarowych Huta Stali Jakościowych S.A bez uzyskania pisemnej zgody stanowi wykroczenie prawne.